Kinder+Sport – O programie

Home/Kinder+Sport – O programie
Kinder+Sport – O programie 2017-06-30T10:21:25+02:00

Idea

Kinder + Sport = promowanie zdrowej rozrywki wśród dzieci. Program już podczas swojej pierwszej edycji włączył aż 22 000 młodych osób. W ciągu ośmiu lat program zyskiwał na popularności i w ostatniej edycji udział wzięło ok 40 000 młodych zawodników i zawodniczek. Sukces inicjatywy był do przewidzenia: Kinder + Sport korzystał już z udanej formuły sprawdzonej w innych państwach, we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. W Polsce udało się stworzyć doskonałe partnerstwo, program wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ferrero Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Związek Piłki Siatkowej, JM Marketing Group, agencję reklamową Communication Unlimited oraz Fundację Polska Siatkówka.

Dzięki wiedzy i współpracy partnerów, udaje nam się realnie tworzyć wpływać na edukację w zakresie edukacji i zdrowego stylu życia włączanie do zabawy jak największej ilości młodzieży. Nieprzypadkowo postawiliśmy na siatkówkę, czyli popularny sport, w którym Polska odnosi sukcesy, niezależnie od płci.

Aktualnie program rozszerzony jest o inicjatywy także w innych dyscyplinach: lekkoatletyka i żeglarstwo.

O turnieju

Gra zespołowa, gdzie liczy się refleks, współpraca i zabawa, w której kontuzje zdarzają się rzadko a emocje cały czas – to oczywiście siatkówka. Tysiące dziewczyn i chłopców trenuje, aby pozytywnie i sportowo rywalizować w turnieju Kinder + Sport! Każda edycja zaskakuje, a w 2015 było wyjątkowo gorąco: turniej uświetnili swoją obecnością ambasadorzy programu: Piotr Gruszka i Sebastian Świderski oraz gość specjalny – Stéphane Antiga – trener i selekcjoner reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Najlepsi zawodnicy w towarzystwie Ambasadorów Programu będą uczestniczyć w EXPO 2015 w Mediolanie, odwiedzając pawilon Polski i specjalny pawilon Kinder + Sport.

Ambasadorzy

Sebastian Świderski

Nazywają Go „Małym Rycerzem” lub „Świdrem”; my zwiemy go „Ambasadorem”. Jest twarzą programu Kinder + Sport od 2007 roku, czyli od samego początku. O kim mowa? Oczywiście o Sebastianie Świderskim!