Jerzy Mróz: To jest Olsztyni i turniej z pewnością będzie udany

Home/Aktualności, siatkówka plażowa, Slider/Jerzy Mróz: To jest Olsztyni i turniej z pewnością będzie udany

Jerzy Mróz: To jest Olsztyni i turniej z pewnością będzie udany

W poniedziałkowej konferencji prasowej przed turniejem FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017 wzięli udział przedstawiciele organizatorów zmagań oraz członkowie kadry narodowej ORLEN Team.

Harmonogram WARMIA MAZURY WORLD TOUR

Dwa dni pozostały do rozpoczęcia turnieju w Olsztynie. Stolica Warmii i Mazur po raz trzeci gościć będzie najlepsze duety świata, choć w tym roku będą to wyjątkowe rozgrywki. Po pierwsze dlatego, że to olsztyńskie zmagania to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata (28 lipca – 6 sierpnia), co zapewnia przyjazd światowej czołówki. – Od dawna wiedzieliśmy, że będzie to bardzo mocno obsadzony turniej, bo drużyny z dużym wyprzedzeniem rezerwowały sobie noclegi w Olsztynie – podkreśla dyrektor turnieju Rafał Pośpiech. Po drugie – na zmagania w stolicy Warmii i Mazur prosto po zdobyciu trzeciego miejsca w Presidents Cup w Long Beach przyjedzie najlepsza polska para tego sezonu – Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Emocje i poziom sportowy gwarantowane! O tym podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zapewniali przedstawiciele organizatorów – miasta Olsztyn, województwa warmińsko-mazurskiego oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jacek Kasprzyk (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej):
Trzeci turniej cyklu World Tour w staje się faktem. Chociaż do jego rozpoczęcia mamy jeszcze dwa dni, to już widać że wszelkie prace są niemal skończone, a pozostała jedynie kosmetyka. Cieszę się, że Olsztyn po raz kolejny występuje w roli gospodarza tego wydarzenia. To miasto przychylne siatkówce, a województwo warmińsko-mazurskie także jest bardzo ważne w przypadku tej dyscypliny. Jak mówimy – Warmia i Mazury to cud natury, ale bliskość jezior sprawia że kibice wypoczywający w tych okolicach mogą połączyć relaks z wizytą na turnieju. Jeszcze raz dziękuję za współpracę władzom miasta, jak i Urzędowi Marszałkowskiemu. Olsztyński turniej widoczny jest przecież nie tylko w regionie, lecz także w całej Polsce. Oby tylko pogoda dopisała i wszystko funkcjonowało świetnie jak rok temu. A ponieważ panowie są w ostatnim czasie specjalistami od podium, to mam nadzieję że zobaczymy na nim także żeńską parę.

Piotr Grzymowicz (prezydent Olsztyna):
Cieszymy się, że jako współorganizator tego wydarzenia po raz trzeci gościmy znakomite pary siatkówki plażowej zarówno te polskie, jak i światową czołówkę. Turniej World Tour to znakomita promocja samej dyscypliny, jak i naszej olsztyńskiej siatkówki. Cały czas z dumą mówimy o naszym zespole Indykpolu AZS Olsztyn, który osiągał tak wielkie sukcesy na wielu arenach. Dowodem tego jest obecny tutaj Paweł Papke, gdy za czasów swojej kariery zawodniczej sięgał po trofea z akademicką drużyną. Dobrze, że w mediach pojawia się dużo przekazów dotyczących zmagań w Olsztynie, dzięki czemu informacje o nim dotrą do kibiców zarówno w Polsce, jak i za granicą. Naszym parom życzę wspaniałych meczów i jak najwyższych miejsc. Oby w Olsztynie pogoda dopisała i kibiców nie zabrakło, a kolejne turnieje również były udane i obfitowały w sukcesy. Dziękuję za współpracę Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, Marszałkowi Województwa, a także moim współpracownikom z Urzędu Miasta oraz OSiR-owi z dyrektorem Jerzym Litwińskim na czele.

Gustaw Marek Brzezin (marszałek województwa warmińsko-mazurskiego):
Czas płynie bardzo szybko i kiedy patrzę na scenerię stadionu głównego, to przypomina mi się klimat zeszłorocznego turnieju. Świadczy to o dobrej współpracy pomiędzy samorządami, prezydentem miasta a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Sport jest doskonałą reklamą nie tylko dyscypliny, ale też miasta i regionu. Biorąc pod uwagę, że pierwszy turniej w Starych Jabłonkach odbył się w 2004 roku, stąd widać jak duża jest identyfikacja naszego regionu z siatkówką plażową. Turnieje we wspaniały sposób oddają nasze możliwości organizacyjne pokazując jak pozytywnie zmienia się nasz region pod względem społecznym i gospodarczym. Nasi zawodnicy rywalizujący w tym turnieju są żywą, fantastyczną wizytówką Polski, ale i regionu Warmiii Mazur. Życzę Wam jak najlepszych wyników i owocnych przygotowań do mistrzostw świata.

Jerzy Mróz (prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej):
Pogoda dopisuje, jesteśmy nad pięknym jeziorem Ukiel – to jest Olsztyni i turniej z pewnością będzie udany.

Paweł Papke (członek Zarządu PZPS):
Jako mieszkaniec Olsztyna mogę cieszyć się, że tak wspaniały turniej znów odbywa się w tym mieście. Zawodnicy także chwalą sobie tę lokalizację, a dla nas ważne że władze równie przychylnie patrzą na te rozgrywki. Po sezonie olimpijskim doszło w naszej kadrze do znacznych przetasowań. Doświadczeni zawodnicy grają z młodszymi kolegami, w żeńskiej ekipie także nastąpiła korekta składu. Ta rywalizacja między nimi powoduje stałe podnoszenie się poziomu. W niedzielę Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zajęli trzecie miejsce w turnieju w Long Beach i także czekamy na ich przyjazd. Oznacza to, że wszystkie nasze eksportowe pary wystąpią w Olsztynie przed mistrzostwami Europy i świata. Zapraszam wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie.

Rafał Pośpiech (dyrektor turnieju FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017):
Trafiliśmy chyba na najprzyjemniejszy moment tego dnia, gdy tuż obok miejsca w którym odbywa się konferencja prasowa trenują na boiskach najlepsze pary z Brazylii. W sumie w naszym turnieju wystąpi ponad sto duetów z 41 krajów w tym dziewięć naszych par. Byliśmy zaskoczeni, gdy okazało się że z dużym wyprzedzeniem najlepsze pary rezerwują sobie noclegi, ale to oznacza że do Olsztyna zjechała cała światowa czołówka, która niebawem wystąpi w mistrzostwach globu. Pamiętajmy, że to nasz turniej jest jednym z dwóch najwyższych rangą w kalendarzu tegorocznego World Touru. Cieszymy się, że udało się pozyskać prawo do organizacji tego czterogwiazdkowego turnieju i podziękowania za to dla prezesa Jacka Kasprzyka. Od czwartku rozpoczynamy kwalifikacje, a dzień później turniej główny. Chciałbym bardzo, abyśmy w jak największym gronie polskich par spotkali się podczas decydujących spotkań w weekend. Zapowiedziała się już kilkusetosobowa grupa kibiców z Łotwy, ale też Rosjanie planują przyjazd na olsztyński turniej. Nie mam wątpliwości, że będzie to mocno obsadzony i topowy turniej na tydzień przed startem mistrzostw świata. Nie możemy się doczekać przyjazdu Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy prezentują najbardziej kombinacyjną i najszybszą siatkówkę.

By | 2017-07-19T13:39:30+02:00 17 lipca, 2017|